Activitate, Noutăți, Uncategorized

Conferința “Rolul Societății Civile în facilitarea integrării refugiaților și solicitanților de azil în Europa” organizată de FONPC, Fundația Sera, CARE, ICVA, EuroChild, în București

Colegii noștri Marian Pîslariu, Director Servicii Sociale și Andreeas Novacovici, Președinte YouHub Association, participă la conferința “Rolul Societății Civile în facilitarea integrării refugiaților și solicitanților de azil în Europa” organizată de FONPC, Fundația Sera, CARE, ICVA, EuroChild, în București.

Participarea #YouHub Association la acest eveniment extrem de important se datorează implicării asociației noastre în implementarea programelor de sprijin pentru Ucraina, atât la granița Isaccea cât și în Tulcea.

Ne așteptăm la 2 zile de învățare și de împărtășire a experienței noastre.

Suntem recunoscători consorțiului umanitar CARE International, SERA Romania, FONPC pentru cooptarea YouHub în acest demers de localizare a intervenției umanitare.

Noi rămânem alături de persoanele din Ucraina.

#YouHubAssociation

#CARE